
Poslovno ličenje: Top ideje za popoln make up na delovnem mestu
Poslovno ličenje bi moralo biti lepo, sveže, obenem pa ne preveč vpadljivo. Prav tako pa nam to ličenje zjutraj ne bi smelo vzeti preveč časa. Pred...
Suha koža je pozimi težava mnogih ljudi, zato potrebuje posebno nego, najbolje pa je to, da lahko vse negovalne izdelke hitro in enostavno pripravite kar sami …
Pozimi se koža sooča z zunanjimi vplivi, zaradi katerih je suha in razpokana. Zato je sedaj čas, da svoji koži posvetite dodatno nego, da bi obdržala dovolj vlage in maščob ter ostala lepa in negovana. (Nega kože pozimi je še posebej pomembna)
V hladnejših dneh zunanji vplivi, kot so nizke temperature, veter, temperaturne razlike in gretje prostorov, povzročajo povečano sušenje kože, zato se lahko na njej pojavijo rdečica, srbečica, luščenje in zmanjšana elastičnost. Nižja raven vlage v zraku še dodatno poskrbi za to, da je koža zelo suha, razpokana, velikokrat pa se pojavi tudi občutek zatezanja. Dodatno slabo vpliva tudi gretje v prostorih, ki so zaradi tega suhi, ter temperaturna razlika, ko gremo iz segretega prostora na mraz. Obrambno delovanje kože deluje tako, da preprečuje izgubo vlage s pomočjo naravnih maščob, ki na njeni površini oblikujejo zaščitni film. Vendar to delovanje motijo hladne temperature in spremenjen tlak, ki zmanjšujejo sposobnost kože, da sama proizvaja maščobe, pri tem se poškoduje hidrolipidni film, se izgublja vlažnost in lahko pride do dehidracije. Ti zunanji vplivi vplivajo na vse tipe kože. Tako da je vseeno, ali imate mastno, mešano, normalno ali suho kožo, v hladnejših dneh lahko vedno pride do dehidracije kože. Najbolj ogrožen je seveda suh tip kože, ki mu že tako primanjkuje naravnih maščob. Ta tip kože zato potrebuje konstantno intenzivno nego, ki bo preprečila še dodatno poslabšanje ali pojav izpuščajev.
Če ste pilinge že preizkusili, veste, da suha koža obožuje kokosovo olje in karitejevo maslo. Kokosovo olje odlično vlaži kožo in blaži rdečico (kar je pogost pojav). Karitejevo maslo ima prav tako vlažilne lastnosti, kožo mehča, obnavlja njen zaščitni film in ji vrača elastičnost, kar preprečuje suhost. Iz teh dveh sestavin pa si lahko pripravite odličen piling, ki bo odstranil odmrle celice na koži, pospešil njeno obnavljanje, zagotovil boljše prodiranje izdelkov ter jo naredil mehko in gladko.
Kako se pripravi? Piling se pripravi v dveh posodah, ki ste ju segreli (najbolje, da v spodnjo posodo nalijete vodo in jo zavrete, nato pa nanjo postavite posodo, v kateri boste zmešali in stopili vse sestavine). Najprej dodajte dve žlici kokosovega olja in počakajte, da se stopi. Nato dodajte žlico karitejevega masla in mešajte, dokler ne postane povsem tekoč. Zmes nato odstranite iz štedilnika in pustite, da se malo ohladi. Zatem dodajte žlico polente ter zmešate. Če je piling slučajno preredek, mu dodajte še malo polente. Pripravljen piling prelijte v steklen kozarec s pokrovom. Pred nanosom pilinga odstranite vsa ličila ter obraz obrišite s tonikom brez alkohola, da odstranite vse nečistoče. Nato na suh obraz nanesete majhno količino pilinga, ki ga vtrete s krožnimi gibi. Obraz nežno masirajte in se osredotočite na kožo na bradi, čelu in okoli nosu. Izogibajte se področju okoli oči, saj je tam koža zelo tanka in jo lahko poškodujete. Nanos pilinga naj traja nekaj minut, sami pa boste začutili, kdaj je dovolj. Nato piling odstranite s čisto brisačko za obraz in mlačno vodo. Odvečno vodo samo nežno obrišite. Že takoj boste začutili, da je vaša koža mehkejša in bolj svilnata.
Jojobino olje je odlično za kožo, saj njegove sestavine najbolje posnemajo naravne maščobe. Prav tako pa olje pomaga pri dodatnemu vlaženju ter jo ščiti pred zunanjimi vplivi: hladnim zrakom in vetrom. Znano je po tem, da ga lahko uporabljajo vsi tipi kože, celo osebe z mastno kožo, ker uravnava izločanje lojnih žlez.
Kako se pripravi? Jojobino masko lahko pripravite tako, da dve žlici hladno stisnjenega jojobinega olja zmešate z dvema žlicama medu. Dodajte še eno žlico smetane in mešajte tako dolgo, da se vse sestavine pomešajo med seboj. Če je med pregost, ga najprej stopite na toploti. Masko nanesite na popolnoma očiščen obraz. Nanesite jo v debelem sloju in pustite delovati vsaj pol ure. Zatem trše dele maske odstranite s prsti, preostanek pa sperite z mlačno vodo. Obraza nato ne brišite z brisačo, temveč pustite, da se posuši na zraku. Ali še bolje, dokler je koža še vlažna, nanjo nanesite nekaj kapljic jojobinega olja in ga vmasirajte namesto kreme za obraz.
Olje mareličnih jedrc je odlična izbira rastlinskega olja za suho kožo. Znano je po tem, da vsebuje ogromno vitaminov. Spada med lahka olja, se hitro vpije in na koži ne pušča težkega filma, prav tako dobro vlaži kožo in nadomešča naravno maščobo. Z redno uporabo je koža gladka, mehka in navlažena. Obenem jo ščiti pred zunanjimi vplivi in povečuje njeno elastičnost in čvrstost.
Kako se pripravi? Serum iz olja mareličnih jedrc pripravite tako, da štiri žlice olja zmešate z žličko arganovega olja in dvema žličkama olja makadamije, dvoletnega svetlina in avokada. Na koncu dodajte še dve kapljici eteričnega olja timijana ali sandalovine. Vse sestavine presipajte v stekleničko, ki mora biti z temnega stekla in imeti pipeto. Dobro zmešajte in hranite na temnem mestu. Serum uporabljajte zjutraj in zvečer. Nekaj kapljic nanesite na očiščeno kožo in dobro vtrite. Zatem lahko nanesete kremo, ki jo uporabljate vsak dan.
Foto: Deagreez / Getty Images Plus via Getty Images