S tem 20-minutnim treningom boste pokurili več kalorij kot s tekom
Tabata je odlična izbira, če želite svojo vadbo dvigniti na novo raven. S tem 20-minutnim treningom boste namreč pokurili več kalorij kot s tekom. ...
Hormonsko neravnovesje nastane, ko imamo v telesu premalo ali preveč določenega hormona ali hormonov. Kako se to kaže, vam razkrivamo v nadaljevanju.
Hormoni igrajo pomembno vlogo za naše zdravje. Ko pa pride do hormonskega neravnovesja, obstaja širok spekter znakov, ki signalizirajo, da je prišlo do določenih sprememb.
Hormoni nastajajo v endokrinih žlezah in po krvi potujejo do organov in tkiva. Nadzorujejo pomembne procese v telesu, vključno z metabolizmom in reprodukcijo. V primeru hormonskega neravnovesja pa lahko ima že majhna sprememba resne posledice za naše telo.
Pomembno pa je poudariti, da so vsi ti simptomi lahko tudi znak katerega drugega obolenja, zato se je treba posvetovati z zdravnikom.
Najboljša metoda je z odvzemom krvi, saj se večina hormonov zazna ravno po tej poti. Zato zdravnika prosite, da vam naredi hormonsko analizo krvi.
S pomočjo PAP testa se lahko prav tako ugotovi hormonsko neravnovesje. V primeru moškega spola pa lahko težave razkrije pregled testisov.
Na ta način bo zdravnik videl vse organe, na katerih se lahko opazi hormonsko neravnovesje.
Obstajajo tudi domači testi, s katerimi se lahko preko urina zmeri raven hormonov, vendar vam predlagamo, da se raje obrnete direktno na svojega osebnega zdravnika.
Ste vedeli, da prebava vpliva na dolžino življenja?
Foto: macniak / Getty Images Plus via Getty Images; povzeto po lepotaizdravlje.rs