Jesenski potep z otroško opremo znamke Nuna – sproščeno na sprehod in potovanje
Blagovna znamka Nuna z nizozemskimi koreninami navdušuje družine po vsem svetu. Otroške vozičke Nuna lahko srečate na ulicah čisto vseh slovenskih ...
Singapur – nekoč ribiško in trgovsko mesto pod britansko oblastjo je danes ‘mesto prihodnosti’. Mnogi turisti ga spoznajo le bežno, mimogrede, saj je mesto odlična izhodiščna točka za obisk drugih držav jugovzhodne Azije, vendar ta mala otoška mestna država ponuja veliko več.
Park, za gradnjo katerega je Singapur odštel kar eno milijardo singapurskih dolarjev, je skupaj s ‘super’ drevesi in z dvema konservatorijema nedvomno najosupljivejša znamenitost mesta. Drevesa so hkrati vertikalni vrtovi, po katerih se vzpenja zelenje, in elektrarna, ki proizvaja električno energijo za ohlajanje obeh rastlinjakov.
Kljub pomanjkanju prostora je veliko površin namenjenih parkom, zelenicam in vrtovom, ki nudijo bivališče številnim živalskim in rastlinskim vrstam. Čeprav sodi Singapur med najdražje azijske države, pa je vstop v parke in vrtove brezplačen. Ob sončnem zahodu priporočam sprehod po Southern Ridges.
Arhitekturni navdušenci zagotovo ne boste ostali ravnodušni. Singapur ni le mesto z najbolj znanim neskončnim bazenom, ampak je tudi dom številnih drugih vrtoglavo visokih stolpnic. Čeprav v Singapurju izsušujejo morje, se zavedajo, da kopnega nimajo na pretek, zato gradijo predvsem v višino. Ob mraku dobijo moderne zgradbe še bolj izjemen videz. Stolpnica Marina Bay Sands dvakrat na večer priredi pravi laserski spektakel.
Singapur pa ni le pristanišče in moderne stolpnice, ki se dotikajo oblakov, nekateri deli mesta so povsem tradicionalni. Tako v Singapurju najdete kitajsko, indijsko in arabsko četrt, vsaka od njih pa je svoj svet v malem.
Singapur je raj tudi za gurmane. Hawker centri so nekakšne pokrite tržnice s številnimi stojnicami, kjer sproti pripravljajo okusno hrano. V Singapurju, ki sicer sodi med najdražja mesta na svetu, pa za obrok, nagrajen z Michelinovo zvezdico, odštejete le nekaj evrov.
Osnovne podatke o Singapurju boste našli na povezavi od Wikipedie.
Piše: Neža Kompare, Fotografije: osebni arhiv, Gulliver/Getty Images